To Ty, potencjalny dawco, jesteś pierwszym – najbardziej kluczowym „ogniwem” w walce o zdrowie i życie pacjentów.
Możesz zostać dawcą jeśli:
Po prostu to załatwiasz! Pozyskanie materiału jest „user friendly”: bezbolesne, nieinwazyjne i komfortowe dzięki specjalnie zaprojektowanemu zestawowi do zbierania materiału (kału) i przenośnej lodówki do jego przechowywania. Materiał ten i tak oddajesz codziennie (lub kilka razy w tygodniu). Różnica polega na zastosowaniu specjalnego zestawu oraz na tym, że nie pozbywasz się go bez celu – a ratujesz ludzkie zdrowie i życie.
Krok 1: wypełnij ankietę kwalifikacyjną, dotyczącą stanu zdrowia.
Krok 2: spotkaj się z lekarzem (po pozytywnej weryfikacji ankiety).
Krok 3: wykonaj specjalistyczne badania, aby potwierdzić pełnię swojego zdrowia jako dawcy.
Po przejściu kwalifikacji otrzymasz specjalny, dedykowany zestaw do zbierania materiału (kału) oraz przenośną lodówkę do przechowywania materiału. Proces przekazania materiału jest banalnie prosty: informujesz kuriera, że materiał znajduje się w lodówce. Kurier odbiera lodówkę z materiałem we wskazanym miejscu, o wskazanej porze. Zostawia kolejną lodówkę i nowy pojemnik na materiał. Odbiór może odbywać się bez udziału dawcy. Wystarczy poinformować kuriera, że można zabrać materiał.
Prawda, że bezproblemowe?
Jeśli zdecydujesz się i wykażesz minimum poświęcenia, oddając materiał (kał) dla chorych – bez wątpienia będzie można mówić o bezcennym, niezwykle szlachetnym darze ratującym zdrowie i życie, jaki przekazujesz chorym. Taki dar trudno przeliczyć na korzyści, niemniej jako stały dawca HBI uzyskujesz konkretne profilaktyczno-zdrowotne benefity:
Akcja transplantacJA (#akcjatransplantacJA) właśnie wystartowała. Pamiętaj, Twój materiał – czyjeś zdrowie i życie!